2017 m. kino sezonas baigtas.

Iki pasimatymo 2018-aisiais!

JI

JI

  • 2017 m. Kino pavasario atidarymo filmas

(Elle)

Režisavo: Paul Verhoeven
Žanras: drama
Trukmė: 130 min.
Metai: 2016
Šalis: Prancūzija, Vokietija, Belgija
Kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių k.
Cenzas: N-18
Vaidina: Isabelle Huppert, Anne Consigny, Virginie Efira, Christian Berkel, Laurent Lafitte, Charles Berling, Jonas Bloquet, Vimala Pons, Alice Isaaz

Kino pasaulyje itin šokiruojančiu vadinamas filmas „Ji“ – dviejų „Auksinių gaublių“ laimėtojas, nominuotas „Oskarui“, o prancūzų kino kritikų išrinktas geriausiu šalies metų filmu. Lietuvos žiūrovai „Ji“ pirmą kartą pamatė „Kino pavasaryje“ – filmas atidarė šių metų festivalį.

Mišelė atrodo nepažeidžiama. Klestinčios videožaidimų kompanijos vadovės nuožmus charakteris išryškėja ir darbe, ir asmeniniuose santykiuose. Tačiau kai vieną vakarą namuose ją išprievartauja paslaptingas įsibrovėlis, Mišelės gyvenimas pasikeičia amžiams. Elgdamasi kaip tikra prievartos aukos antitezė, vedama smalsumo ji įsitraukia į jaudinantį žaidimą su užpuoliku. Žaidimą, kuris netrukus gali tapti nebekontroliuojamas.

Atsiliepimai:

„Du savo srities meistrai – Huppert ir Verhoevenas – šiame filme sukūrė kažką naujo ir netikėto jau šimtus kartų girdėtos prievartos prieš moterį tema. Tai neabejotinai vienas ryškiausių praėjusių metų filmų.“ (A. Račatytė)

„Tai tikrai geriausias praėjusių metų prancūziškas filmas. Netradicinis trileris, sulaužantis įsivaizduojamus žanro standartus. Šokiruojanti juodojo humoro satyra apie aistrą, intymumą ir visuomenės reakciją į smurtą.“ (E. Pukšta)