2017 m. kino sezonas baigtas.

Iki pasimatymo 2018-aisiais!

MOKINYS

MOKINYS

  • Rodytas 2017 m. Kino pavasario Baltijos žvilgsnio programoje

(Ucenik)

Režisavo: Kirill Serebrennikov
Žanras: drama
Trukmė: 118 min.
Metai: 2016
Šalis: Rusijos Federacija
Kalba: rusų
Subtitrai: lietuvių k.
Cenzas: N-13
Vaidina: Petr Skvortsov, Victoria Isakova, Julia Aug, Svetlana Bragarnik, Anton Vasiliev, Aleksandra Revenko, Aleksandr Gorchilin

Filmas paremtas vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjese „Kankinys“. Istorijos centre – paauglys Venia. Jis gyvena su vieniša motina. Vaikinas pradeda skaityti Bibliją, kur randa visus atsakymus į jam rūpimus klausimus. Mokykloje jis nelanko baseino, kalba tik tekstais iš evangelijų ir taip pradeda psichologiškai terorizuoti ne tik motiną, bet ir bendraklasius bei mokytojus. Jis mano esąs aukščiau už visus ir vienintelis žinąs, kas blogai, o kas gerai. Motina pagalbos kreipiasi į mokykloje dėstantį popą, tačiau šis vaikinui – ne autoritetas. Veniai iššūkį meta tik jo biologijos mokytoja. Pati pradėjusi gilintis į Bibliją ji sulauks žiauraus mokinio keršto. Prasideda mokytojos ir mokinio karas.

Atsiliepimai:

„Filme, kaip ir pjesėje, apmąstomas religinio ekstremizmo vaidmuo visuomenėje. Ar iš tikrųjų Šventajame Rašte kalbama tik apie meilę ir pagarbą kitam? Kartu režisierius kuria ir dabartinės Rusijos satyrą, kai V. Putino vadovavimo metais labai sustiprėjo ortodoksų Bažnyčios įtaka visuomenei.“ (S. Lingevičiūtė)