2017 m. kino sezonas baigtas.

Iki pasimatymo 2018-aisiais!

Nemokama debiutuojančio režisieriaus filmo peržiūra Palangoje

 „Sukurti pilno metro filmą savo jėgomis – įmanoma,“ – sako pradedantis režisierius Marius Pocevičius, kurio debiutinį filmą – veiksmo komediją „Problemų Tvarkytojas“ bus galima nemokamai išvysti rugsėjo 19 d., 20 val., kino teatre „Naglis“.

Filmas „Problemų Tvarkytojas“, kuriame žiūrovų laukia neprognozuojama įvykių seka, netašyta herojų kalba, veiksmas ir netikėtai pasibaigusi pagrobto mero sūnaus išvadavimo operacija, demonstruoja, kad turint užtektinai motyvacijos ir bendraminčių grupelę net ir beprotiškos idėjos gali būti įgyvendintos.

Debiutuojantis režisierius Marius Pocevičius daliai lietuvių gali būti pažįstamas iš „Youtube“ svetainėje talpinamų ironiškų, gyvenimiškas situacijas ar televizijos laidas pašiepiančių trumpametražių filmukų. Kai kurie jų sulaukė daugiau nei po 40 tūkst. peržiūrų, o Problemų Tvarkytojo personažas gyvuoja jau kelerius metus.

„Problemų Tvarkytojo idėja atsirado dar 2011 m., žiūrint Quentino Tarantino filmą „Pulp Fiction“. Pagalvojau, kad būtų įdomu sukurti filmą būtent apie tokį personažą – kuris sprendžia problemas. O kas nutiktų, jei šį personažą perkeltume į Lietuvos kaimą?“ – apie filmo idėją pasakojo M. Pocevičius.

Vaikinas prie filmų kūrimo ir scenarijaus rašymo prisilietė kelis mėnesius studijuodamas Škotijoje (iš ten teko grįžti dėl materialinių priežasčių), tačiau daugiausiai mokėsi ir tobulinosi savarankiškai. Projektą M. Pocevičius ėmėsi įgyvendinti pernai metais, po to, kai sutaupė minimalų filmui reikalingą biudžetą ir subūrė bendraminčių komandą.

„Studijų metais pradėjęs lankyti studentišką teatrą susipažinau su daug talentingų žmonių, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių turi riboti savo kūrybinį potencialą, dirba labai paprastus, proziškus darbus. Visi jie patikėjo mano idėja ir prie filmo kūrimo sutiko prisidėti nemokamai. Filmo biudžetą sudarė vien tik mano sutaupytos lėšos, kurių vos užtektų sumokėti už vienerius metus  bakalauro studijų vaizdo režisūros specialybėje,“ – sakė M. Pocevičius.

Pasak vaikino, nuo pat pradžių jo pozicija buvo niekam neįsipareigoti, nedėti į filmą jokios reklamos ir įrodyti, kad tik savo ir idėja patikėjusių žmonių pastangomis galima sukurti filmą. Todėl „Problemų Tvarkytojas“ neturi nė vieno rėmėjo.

„Aktorių sąstato pagrindą sudaro mano pažįstami studentiško teatro aktoriai, operatorius Mantas Butkus prisijungė per bendras pažintis, o visos filmo scenos buvo nufilmuotos Veisiejuose, iš kurių pats esu kilęs.“ – pasakojo M. Pocevičius.

Anot jo, projekto metu kūrybinė grupė susidūrė su nemažai sunkumų: sunkiai sekėsi surasti aktorių, trūko filmavimui reikalingos technikos ir pagalbinio personalo, tačiau viską atsvėrė projekto dalyvių pasišventimas ir nuoširdžios pastangos.

  1. Pocevičius taip pat teigė, kad savo filmu jis ne tik norėjo pavaizduoti komiškas, kartais absurdiškas situacijas, ironišku žvilgsniu pažvelgti į Lietuvos provincijos ir veiksmo filmų stereotipus, bet ir įrodyti, kad egzistuoja nemaža jaunimo dalis, kuri nori gyventi ir save realizuoti ne kur nors užsienyje, o čia, Lietuvoje. Pradedantis režisierius tiki, kad jo pavyzdys įkvėps ir kitus, svajojančius, bet nedrįstančius, ieškoti galimybių įgyvendinti savo tikslus.

Kaip pasisekė jaunajam režisieriui visi norintys galės pamatyti nemokamoje filmo peržiūroje rugsėjo 19 d., 20 val. kino teatre „Naglis“.

Apie filmą „Problemų Tvarkytojas“:

Taikus mažas miestelis. Ginklų laikymo įstatymai čia itin griežti, o tvarka – pavydėtina. Tačiau netikėtas mero sūnaus pagrobimas atskleidžia tikrąsias kortas – ne viskas čia taip gerai, kaip atrodo.

Gandas apie dingusį vaiką apskrieja miestelį ir pasiekia Problemų Tvarkytoją. Jis – buvęs miestelio geradarys, vietinių problemų sprendėjas, neįvertintas ir nuo žmonių atsiribojęs herojus. Kartu su savo komanda Problemų Tvarkytojas ryžtasi mero sūnaus išvadavimo operacijai. Tačiau ją sunkina įtarimai, kad į šį nešvarų reikalą gali būti įsivėlusi pavojinga nusikaltėlių grupuotė. O kur dar netikėtas telefono skambutis ir paslaptingi nurodymai – miestelio taikdario laukia įvairiausio plauko išbandymai.

Neprognozuojama įvykių seka, netašyta herojų kalba, humoras, veiksmas ir netikėtumai – veiksmo komedijoje „Problemų Tvarkytojas“.