2017 m. kino sezonas baigtas.

Iki pasimatymo 2018-aisiais!

RAUDONAS VĖŽLYS

RAUDONAS VĖŽLYS

  • Rodytas 2017 m. Kino pavasario Kritikų pasirinkimo programoje.

(La Tortue Rouge)

Režisavo: Michael Dudok de Wit
Žanras: animacija
Trukmė: 80 min.
Metai: 2016
Šalis: Prancūzija, Belgija, Japonija
Kalba: nebylus
Cenzas: N-13

Japonų animacijos gerbėjų gerai žinoma „Studio Ghibli“ pirmą kartą pristato tarptautinį bendros gamybos filmą, kuriame susipina grožis, paslaptingumas, drama ir sielvartas. „Oskarą“ pelniusiam olandų režisieriui Michaelui Dudokui de Witui tai – debiutinis ilgo metražo filmas, kuris dar kartą įrodo jo talentą. Danielio Defoe „Robinzoną Kruzą“ primenanti istorija papildoma netikėtais sumanymais. Išmestas į negyvenamą salą vyras beviltiškai mėgina iš jos ištrūkti, kol netikėtai sutinka raudoną vėžlį, pakeisiantį jo gyvenimą. Nebyliame animaciniame filme žmogus susiduria su gaivališka gamta, yra apsuptas tykios, paslaptingos atmosferos.

Atsiliepimai:

„Įtraukiantis savo atmosfera filmas primena animacijos meno subtilumą. „Raudonas vėžlys“ turi kai ką paslaptingo, bet ir labai paprasto perduoti ir suaugusiems, ir vaikams.“ (M. Valiūnaitė)

„Šis nebylus animacinis filmas yra apie nuostabią draugystę, netikėtai užsimezgusią tarp negyvenamoje saloje atsidūrusio vyro ir įspūdingo dydžio raudono jūrų vėžlio.“ (M. Patašiūtė, teatrai.lt)